Edmundas Pupinis
Straipsniai Biografija Galerija Video Archyvas
Straipsniai

Kaimo reikalų komiteto nariai susitiko su Europos Parlamento žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pirmininku Paolo De Castro

Tre?iadienį, gegužės 9 d.,Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai susitiko su Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtroskomiteto pirmininkuPaoloDe Castro ir jį lydin?ia delegacija. Susitikimo metu buvo aptarta Bendrosios žemės ūkio politikos reforma (2014 - 2020 m.) ir jos artimiausios perspektyvos.

 Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis pristatė Lietuvos poziciją dėl Europos Komisijos pasiūlymų, ypa? susijusių su tiesioginėmis išmokomis, rinkos reguliavimo priemonių taikymu ir kaimo plėtros skatinimu. Jis pažymėjo, kad Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis pasisako už sąžiningą ir teisingą tiesioginės paramos paskirstymą bei siekia spartesnio tiesioginių išmokų suvienodinimo. Kartu E. Pupinis pasidžiaugė, kad išlieka pagrindinės rinkos reguliavimo priemonės, kaip stabilumo garantas esant rinkos iškraipymams, kainų svyravimams bei krizėms, ir atkreipė dėmesį į būtinybę plėsti rizikos valdymo paramos priemonių taikymą.

 Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo komiteto pirmininkasPaoloDe Castro pažymėjo, kad supranta Lietuvos susirūpinimą šiais aktualiais klausimais, pripažįsta mūsų šalies išskirtinumą ir unikalią istorinę patirtį bei palaiko visų valstybių narių žemdirbių padėties suvienodinimo idėją.

 Jis informavo, kad Europos Parlamente birželio 18-19 d. vyks pirmasis Žemės ūkio ir kaimo plėtroskomiteto pranešimo dėl Bendrosios žemės ūkio politikos svarstymas, kuris taps pagrindu tolimesnėms diskusijoms. P. De Castro pažymėjo, kad Žemės ūkio ir kaimo plėtroskomiteto pranešime bus siūloma Baltijos šalims numatyti kitokią, nei siūloEuropos Komisija, mokėjimo tvarką, dėl kurios būtų labiau subalansuotas ženklus skirtumas tarp dabartinio Baltijos šalių tiesioginių išmokų lygio ir ES vidurkio.

 Kaimo reikalų komiteto pirmininkas palinkėjo sve?iams malonių įspūdžių tradicinėje 19-oje specializuotoje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „Agrobalt 2012".

 Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja Gintarė Dešukaitė

 tel. (8 5) 239 6316, el. p. gintare.desukaite@lrs.lt

 

 

 [Spausdinti] [Grįžti]

Socialiniuose tinkluose
Leidiniai

Nuotraukų albumas


[Daugiau]

Kontaktai

Edmundas Pupinis
Tel.: +37069842158
El.paštas.: edmundas.pupinis@lrs.lt
Edmundas Pupinis - TS LKD 2019